← Vorige pagina

Functionele bewegingsketens van de wervelkolom, schouders en armen

kosten: 558
Vakdomein: Algemeen
Accreditatiepunten: 17
Cursusvorm: Cursus
  • Waarom zou je een scoliose corrigeren bij iemand met polsklachten?
  • Mijn patiënt heeft pijn in zijn onderarm. Wat kan ik afleiden uit de stand van de bovenrug?
  • Mijn patiënt blijft last houden van zijn elleboog. Welke rol speelt stabilisatie van de pols hierbij?
  • Hoe leidt het onvoldoende gebruiken van het schoudergewricht tot een tenniselleboog?

De cursus ‘Functionele bewegingsketens van de wervelkolom, schouders en armen’ is een actieve cursus gericht op het observeren, analyseren en corrigeren van armbewegingen in dagelijkse activiteiten. Er wordt veel gebruikt gemaakt van video-content, elkaar analyseren en het zelf ervaren van de bewegingsketens van de armen.

Door armbewegingen te analyseren in dagelijkse activiteiten wordt je in staat gesteld om klachten zoals RSI, polsklachten, onderarmklachten, elleboogklachten en schouderklachten beter te verklaren en leg je een stevige basis voor een effectieve behandeling.

In het tweede deel van de cursus leer je de observaties en analyses toe te passen in praktische situaties.Na het observeren en analyseren ga je nu een stap verder door de natuurlijke bewegingsketens van de armen in te trainen bij je patiënten.

Je krijgt tools in handen om patiënten met RSI, polsklachten, onderarm-, elleboog- en schouderklachten concreet en doeltreffend te behandelen.

Wat krijg je allemaal?

  • je leert verstoorde bewegingsketens van de armen en schouders analyseren
  • je leert neutrale gewrichtsstanden bepalen
  • je leert de bewegingsketens van de armen te koppelen aan de totaliteit (wervelkolom en benen)
  • je ervaart zelf verstoorde en functionele bewegingsketens van de armen
  • analyse en verbetering van je eigen bewegingsketens
  • mogelijkheid tot het inbrengen van eigen casus, eventueel met video
  • Je leert de bewegingsketen van de armen te testen op verstoring en functionaliteit
  • je leert om te gaan met bewegingsdwang (zoals werkplekinstellingen, etc.)
  • de cursus is in hoge mate praktijkgericht
  • Veel mogelijkheid tot interactie

 

Beoordelingen

Plaats een reactie