← Vorige pagina

Revalidatie bij Artrose heup-knie. Preventief, Curatief, Operatief

kosten: 285
Vakdomein: Algemeen
Accreditatiepunten: 7
Cursusvorm: Cursus

Van de aandoeningen van het houdings- en bewegingsapparaat is artrose de meest voor komende aandoening. Knie en heup artrose zijn qua prevalentie in deze groep het meest vertegenwoordigd. Specifiek voor deze aandoening is dat het gehele gewricht betrokken is in het pathofysiologisch proces. Zowel het kraakbeen als de omliggende weefsels (subchondraal bot, gewrichtskapsel, mensici en weke delen zoals ligamenten, spieren en synoviale membraan) zijn hierbij betrokken. Op basis van demografie is het aannemelijk dat het aantal patiënten in deze groep verder zal stijgen.
Hierbij is het dan ook belangrijk dat er op fysiotherapeutisch vlak bij de doelpopulatie een specifieke begeleiding is zowel preventief, curatief alsmede post- en pre-operatief.

Doel

Na afloop van de training heeft de deelnemer inzicht in de voor de fysiotherapie noodzakelijke kennis m.b.t. artrose heup-knie

Inhoud

De training bestaat uit 2 dagdelen waarin de volgende items aan bod komen:

  • Epidemiologie m.b.t. de problematiek en de omvang van de problematiek van artrose heup-knie
  • Pathofysiologie
  • Risico- en prognostische factoren
  • Screening en diagnostiek
  • Klinimetrie (HOOS, KOOS, AAQ, MILAS, TUG)
  • Stepped Care behandeling
  • Fysiotherapeutische interventies
  • Indicatiestelling
  • Actieve revalidatie-oefentherapie
  • FITT-factoren en klinimetrie
  • Krachttraining
  • Co-morbiditeiten
  • Casuïstiek

Beoordelingen

Plaats een reactie